Rożek dla niemowląt swoim wyglądem może przywodzić kokon. Coś w tym jest, bowiem dziecko zawinięte w rożek znajduje się w środowisku najbardziej zbliżonym do tego występującego w brzuchu. Przez 9 miesięcy było to dla naszego dziecka naturalne środowisko. Narodziny to prawdziwy szok. Te szokowe doznania można zmniejszyć inwestując w profesjonalne rożki dla niemowląt. Dzięki nim dziecko o wiele łatwiej poradzi sobie z nowym otoczeniem, a już zwłaszcza z nadmiarem bodźców.

Dziecko zawinięte w rożek odczuwa ciepłotę i ciasnotę tak typowe dla brzucha swojej mamy. Pytanie brzmi na jaki rożek się zdecydować. Rożek dla dzieci powinien być wykonany z materiałów przyjaznych naturalnej skórze dziecka. Nie może skóry podrażniać. Najlepiej postawić na naturalne materiały takie jak bawełna czy wełna. Najlepszym rozwiązaniem są rożki posiadające antyalergiczne wypełnienie. Rożek po rozłożeniu może pełnić jeszcze więcej funkcji. Może być również kołderką. Dobrze gdy wybrany przez nas rożek posiada specjalne certyfikaty i atesty. Rzecz jasna rożek powinien być dopasowany do pory roku. W okresie zimowym należy postawić na rożki wykonane z grubych materiałów, zapewniających ciepło.

Najwygodniejsze są rożki dla niemowląt zapinane na rzepy ze specjalnym kokosowym wypełnieniem. Można również nabyć rożki, które są sznurowane. Niestety ich zapięcie zajmuje sporo czasu. Dlatego najlepszym wyjściem wydaje się zakupów rożków zapinanych na rzepy. Zajmuje to jak najmniej czasu i gwarantuje wygodę użytkowania. Najmodniejsze rożki znajdziemy w internecie. W zwykłych sklepach niestety ich wybór nie jest zbyt szeroki. Gdy dziecko wyrośnie z rożka można go odsprzedać na aukcji internetowej. Niestety ich zakup jest dość drogi. Można również samemu szukać na własną rękę rożków używanych. Wybór nie jest więc łatwy ale z pewnością warto zainteresować się rożkiem jeśli w trosce mamy samopoczucie noworodka.

Zobacz też: Senna-Sówka | Rożek dla niemowląt