Sprowadzanie zwłok z zagranicy to usługa, którą oferuje obecnie wiele zakładów pogrzebowych. Kiedyś takie usługi były mało popularne i niewiele osób decydowało się na takie posunięcia. Jednak w obecnych czasach, kiedy tak wiele osób decyduje się na krótszy lub dłuższy (czasem nawet na stałe) wyjazd za granicę i pozostawiają w ojczystym kraju swoich bliskich, taka usługa można powiedzieć, że zyskuje na popularności. O tym, kiedy odejdziemy z tego świata nie wie nikt.

Czasem śmierć nadchodzi w najmniej oczekiwanym momencie, dopiero jak człowiek zaczyna swoją przygodę na obczyźnie. Nawet może nadejść w momencie spędzania uroczych wakacji na tropikalnych wyspach (czego oczywiście nikomu nie życzymy). Jednak, jeżeli komuś przydarzy się taka sprawa, jeżeli odejdzie ktoś bliski, to na pewno będzie chciał zorganizować tej osobie pogrzeb w rodzinnym mieście. W tym momencie przydaje się właśnie pomoc zakładów pogrzebowych, które wspierają żałobników w tak ciężkim okresie. Dzięki nim można liczyć na pomoc w załatwieniu wielu formalności, których trzeba dopełnić pomiędzy konsulatami naszego kraju a kraju, gdzie dana osoba zmarła.

Pracownicy zakładów umożliwiają komunikację, gdzie na pewno będzie potrzebny język obcy. Do tego zapewniają przyszykowanie oraz transport zmarłego jednym ze środków lokomocji. A mają do wyboru drogę lotniczą albo drogę lądową. Kiedy trumna lub urna zostanie w końcu sprowadzona do ojczystego kraju, będzie można dopełnić reszty formalności oraz przygotować pogrzeb na rodzinnym cmentarzu. Nikt nie sprowadzi zwłok zmarłego na własny rachunek, bez pomocy zakładów. Trzeba bowiem dopełnić mnóstwa formalności, których dopilnują wykwalifikowani pracownicy zakładów pogrzebowych.

Zobacz też: Przewóz zwłok z zagranicy | Epitafium Przewozy