Przyjeżdżają do Ciebie znajomi i zastanawiasz się, jakie rozrywki im zorganizować? Kraków znają już jak własną kieszeń, więc nie chcesz po raz kolejny prowadzić ich na rynek czy pokazywać im smoka wawelskiego. Piwo na Kazimierzu czy Podgórzu to zawsze dobry pomysł, ale przecież nie spędzicie nad kuflem piwa i paluszkami całego weekendu. Piwo zostawiacie więc na wieczór. Szukacie pomysłu na spędzenie dnia? Z pewnością dobrym pomysłem będzie gra miejska lub chociażby bardzo popularny escape room.

Idea tej drugiej rozrywki jest bardzo prosta: grupa uczestników zostaje zamknięta w pokoju, z którego – rozwiązując po drodze przeróżne zagadki i łamigłówki – ma za zadanie się wydostać. Z założenia na wyjście z pokoju mamy godzinę – choć najwięksi zapaleńcy walczą nie tylko o to, żeby escape room opuścić, ale też o uzyskanie możliwie jak najlepszego czasu. Ta rozrywka, podobnie jak i gra miejska, ma wielu zwolenników, dlatego jak grzyby po deszczu powstają nowe miejscówki, oferujące tego typu rozrywki.

Proponowane pokoje zagadek są mniejsze i większe, mniej lub bardziej skomplikowane i wymagające, mniej lub bardziej zaskakujące i nieprzewidywalne, mniej lub bardziej mroczne. Jeśli chodzi o Kraków, wybór jest bardzo duży i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Większość obiektów znajduje się w centrum, na Kazimierzu i Podgórzu, a więc dodatkowym plusem jest to, że mamy je w zasięgu komunikacji miejskiej.

Jedną z firm, która umożliwia grę escape room w Krakowie jest www.LostRoom.pl – warto przyjrzeć się ich ofercie również jeśli chodzi o grę miejską.

mezczyzna zamkniety w escape roomie