Udało Ci się zdobyć pierwszą – albo jeszcze lepiej – wymarzoną pracę? Moje gratulacje. A może właśnie podjąłeś decyzję o zmianie dotychczasowego zajęcia na coś lepiej płatnego z większymi możliwościami rozwoju? Tym bardziej Ci gratuluję – to mądra i odważna decyzja. Niemniej zanim zaczniesz w niej pracować, musisz pamiętać o tym, że nie ominą Cię w żaden sposób szkolenia BHP.

Dlaczego szkolenia BHP są takie ważne? Po pierwsze dlatego, że to psi obowiązek Twojego nowego pracodawcy. Po drugie – tego wymagają również odgórne przepisy zawarte w Kodeksie Pracy, szczególnie w tych zawodach, gdzie ryzyko niebezpieczeństwa pożaru, powodzi lub kradzieży jest duże lub bardzo wysokie – ale nie tylko. Musi je również znać każdy nowy pracownik, którego dotychczasowe wykształcenie i doświadczenie (np. nauczyciel) sprawiły, że nie posiada wiedzy i kwalifikacji potrzebnych mu na nowym stanowisku pracy (np. jako pomoc apteczna). Dlatego tak ważne jest, aby dobrze orientować się w podstawowych zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy w danym środowisku zawodowym.

Na szczęście jednak w dobie Internetu, cyfryzacji oraz mediów społecznościowych nie muszą to być jedynie szkolenia BHP organizowane stacjonarnie. Coraz częściej są to również szkolenia BHP przeprowadzane online, czyli specjalne platformy e-learningowe, które za pomocą prezentacji multimedialnych łatwo, szybko i przyjemnie przekażą nowym pracownikom firmy niezbędne informacje odnośnie ich obowiązków. Co więcej, takie rozwiązanie z pewnością zadowoli także tych, dla których czas to pieniądz, więc nie chcą go tracić na dojazdy i związane z tym koszty (np. paliwo).

Ponadto nie od dziś wiadomo, że człowiek uczy się przez całe życie. Ta uniwersalna prawda dotyczy wszystkich bez wyjątku – od ucznia po dyrektora czy prezesa. A im ciekawsze i lepiej zorganizowane kursy i szkolenia BHP tym większa gwarancja bezpieczeństwa i szansa na sukces dla całej firmy.

Czytaj więcej na: http://este-secura.pl/