Twoim zadaniem na ten semestr jest opracowanie projektu zakładu przemysłowego. Znaczy to ni mniej ni więcej, że będziesz musiał lub musiała połączyć ze sobą konstrukcję hali, najprawdopodobniej stalowej z częścią socjalną, w której pracownicy będą przebierać się i spędzać przerwy, administracyjną, w której zasiadać będą dyrektorzy i sekretarki oraz mieszkalną, gdzie osoby przyjeżdżające na kursy specjalistyczne będą mogły spędzić noce i zamieszkiwać przez pewien czas. Do tego warto dodać parking oraz przestrzeń zieloną wokół, jako że jest to projekt teoretyczny i nie trzeba przejmować się wieloma realnymi zaleceniami, takimi jak plan miejscowy czy studium zagospodarowania przestrzennego.

W hali, jak już wcześniej wspomniano, czyli największej przestrzennie części projektu, warto zastosować konstrukcję stalową. Na słupach rozepnie się gotowe płyty, często z ociepleniem, co stworzy klasyczną elewację, na przykład z paneli aluminiowych. Na podłodze wystarczą wylewki maszynowe i posadzka przemysłowa, ze względu na oprzyrządowanie zakładu. Wiązary dachowe to najczęściej również stalowe kratownice, obecnie możliwe jest przekrywanie nimi naprawdę dużych rozpiętości.

Część administracyjna i socjalna może być postawiona w nieco innej technice. Jako budulec wystarczą pustaki, cegła, czasami żelbet, stalowa konstrukcja jest mało popularna w tym miejscu. Na ścianach warto zastosować tynki maszynowe, jako że ich powierzchnia będzie duża, a jest to sposób szybki i pozwalający na sprawne pokrycie dużych powierzchni.

Obszar hostelowy będzie podobny do powyższego. I tutaj na podłodze wylewki maszynowe sprawdza się świetnie, a na sufit wystarczy przekryć stropem gęstożebrowym.

Później wszystko należy tylko dopasować funkcjonalnie i kolejna piątka do indeksu!

Zobacz też: Wylewki maszynowe Kraków