Każdy chciałby poszczycić się pięknym, naturalnym uśmiechem. Białe, zdrowe zęby zdobią. Natomiast jakiekolwiek uszkodzenia, ubytki, plamy na zębach sprawiają, że usta otwieramy ze skrępowaniem, nie mówiąc już o trudnościach w uzyskaniu dobrej pracy, szczególnie jeśli ta ostatnia polega na bezpośrednich kontaktach z klientami.

Dlatego właśnie stomatologia estetyczna stanowi ważny dział stomatologii. Wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od stomatologa specjalisty, który pragnie wyjść na przeciw wymaganiom i oczekiwaniom klientów. Musi on we właściwy sposób dobrać odpowiednie materiały, podchodząc indywidualnie do każdego pacjenta. Z pewnością przeprowadzi z nim dokładny wywiad, pozna jego potrzeby i wykona wszelkie niezbędne badania – w tym na przykład zdjęcia panoramiczne zębów – w celu określenia ubytków i późniejszych koniecznych zabiegów.

W ramach działań stomatologii estetycznej dostępne są następujące zabiegi – wybielanie zębów, założenie licówek porcelanowych oraz zastosowanie koron pełnoceramicznych. Zęby wybiela się lampą bądź metodą nakładkową. Już po godzinie można uzyskać zadowalające efekty. Pacjent może także otrzymać zestaw nakładek wybielających dostosowanych do jego potrzeb, które używa w domu wraz ze specjalnym środkiem wybielającym. Więcej o zabiegach stomatologi estetycznej znajdziesz na: stomatologia-impla.pl/stomatologia-estetyczna/.

Na swych stronach internetowych specjalistyczne kliniki stomatologiczne nieraz prezentują zdjęcia obrazujące stan sprzed i po zabiegu, które pozwalają docenić możliwości stomatologii estetycznej, dziedziny medycyny zdecydowanie poprawiającej jakość życia, przywracającej piękny uśmiech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *