Czym różni się tzw. mieszkanie pod klucz od mieszkania deweloperskiego? Mieszkanie pod klucz to mieszkanie wykończone, wymagające jedynie wprowadzenia się. Z mieszkaniami deweloperskimi jest nieco inaczej – tu otrzymujemy przestrzeń, którą należy jeszcze wykończyć. Ta różnica pociąga za sobą różnicę w cenie. I tak na przykład Nowa Huta nowe mieszkania deweloperskie ma już w cenie od 4,5tys. zł za metr, a mieszkania pod klucz to już niestety wyraźnie wyższy koszt za metr.

Nie ma oczywiście co się cieszyć, że nowe mieszkania w stanie deweloperskim można kupić taniej, bo trzeba przecież do tego doliczyć koszt ich wykończenia. Plusem wyboru mieszkań deweloperskich jest to, że łatwiej o niższy kredyt, a wykończyć mieszkanie można sobie powoli, zaczynając tylko od niezbędnych prac.

Co ważne: kupno i sprzedaż mieszkań to nie tylko kwestia powyższej różnicy. Zainteresowani przeprowadzką, powinniśmy również zwrócić uwagę na lokalizację, okoliczną infrastrukturę, sieć komunikacyjną, a także plany pod budowę na przyszłość (bo przecież na zamieszkanym przez nas terenie mogą być plany np. co do budowy drogi szybkiego ruchu).

Ponadto, chcąc zainwestować np. w nowe mieszkania w Nowej Hucie, warto przyjrzeć się również samemu deweloperowi, który je oferuje. Jakie ma portfolio? Jak wygląda procedura wykończenia mieszkania? Czy deweloper oferuje mieszkania tylko w stanie deweloperskim czy również pod klucz? I co najistotniejsze: czy jego dotychczasowi klienci się na niego nie skarżą?

Nowe mieszkania trzeba kupować w odpowiedniej dla nas lokalizacji jak przykładowo Nowa Huta oraz od sprawdzonego dewelopera jak Salwator.

Sprawdź jakie nowe mieszkania w Nowej Hucie oferuje developer Salwator – http://www.salwator.com.pl/nowe-mieszkania/nowa-huta/karta-informacyjna/