W dzisiejszych czasach restauracje włoskie to obowiązkowy punkt na gastronomicznej mapie większości miejscowości. Większości z nas kojarzy się z pizzą i pastą. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że kuchnia włoska to przede wszystkim klimat. I nie mówimy tu tylko o śródziemnomorskich, malowniczych krajobrazach. To znacznie więcej.

Prawdziwa restauracja włoska to miejsce z duszą. To nie tylko wyborne dania, których składnikami są pomidory, oregano i oliwki. To coś znacznie więcej. Każdy, kto miał miał okazję spędzić czas w italiańskim gronie bez zastanowienia powie, że samo jedzenie jest tylko znakomitym dodatkiem. Podstawą są ludzie. W skrócie: muzyka, gwar, rozmowy, rodzinne kłótnie (zawsze kończące się wylewnymi pojednaniami). Kuchnia włoska to przede wszystkim rodzinna atmosfera przy wspólnym stole.

Jak więc powinna wyglądać prawdziwa restauracja włoska? To miejsce, w którym czujemy się jak w domu. Jesteśmy pewni, że po przekroczeniu progu smutki i troski znikną, a ludzie, których tam spotkamy pozwolą nam nie tylko dobrze zjeść, ale sprawią również, że zapomnimy o codziennych problemach i na chwilę przeniesiemy się do innej rzeczywistości, gdzie nawet nieznajomi są serdeczni uśmiechnięci i życzliwi. Bo prawdziwa włoska restauracja, to przede wszystkim ludzie, którzy ja tworzą. Jeśli do tego jeszcze dodamy pyszną pizzę, aromatyczne spaghetti i nieziemskie tiramisu, pewne jest, że taki lokal stanie się naszym drugim domem. Bo o to właśnie chodzi. Prawdziwa restauracja włoska to rodzinna atmosfera.

Zobacz też: Restauracje Kraków | DaPietro