W dwudziestym pierwszym wieku coraz częściej postanawiamy zrezygnować z gotowania w domu. Decyzję tą podejmują najczęściej osoby samotne. Nie ma co się dziwić, ciężko jest znaleźć motywację do przygotowywania smacznych dań tylko dla siebie. Brakuje nam tej możliwości dzielenia się posiłkiem z innymi, dlatego rezygnujemy z gotowania obiadów we własnych domach.

Coraz częściej nie pozwala nam też na to szybki tryb życia w mieście. Większość z nas wstaje przecież o szóstej rano i wraca dopiero o dziewiętnastej. Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów w Europie. Ciężko, aby komukolwiek chciało się gotować po spędzeniu ponad dwunastu godzin poza domem. Poza tym przecież podczas tylu godzin w pracy, w transporcie miejskim i w mieście, musimy zjeść chociaż jeden posiłek poza domem. I tutaj niestety pojawia się problem. Większość z nas nie ma czasu na pójście do restauracji i zjedzenie posiłku. Do tego jedzenie w restauracji jest droższe niż zakup w przydrożnym barze dania fast food U Szwagra. Mężczyźni za to bardzo często chodzą na burgery. Są to dania oczywiście bardzo smaczne, jednak  niezdrowe. Do tego w bardzo szybkim czasie po takiej diecie przybędzie nam wiele dodatkowych kilogramów.

Wiele szczupłych kobiet uwielbia co jakiś czas zjeść hamburgera, czy pizzę. Fast foody w umiarze nie są wcale, aż tak bardzo szkodliwe. Mogą stanowić za to wspaniałą dla nas odskocznie od normalnych posiłków. Szczupłe osoby nie robią jednak tego każdego dnia, gdyż przy takim żywieniu trzeba byłoby dziennie przebiec, chyba z pięć kilometrów, aby spalić te zbędne kalorie.