Chciałbyś zamieszkać w Krakowie, ale przed realizacją planów najbardziej powstrzymują cię aktualne ceny nieruchomości? Założyłeś, że mieszkania pojawiające się w tych dużych miastach polskich po prostu muszą być drogie, dlatego nawet nie chce ci się ich przeglądać? Musisz zatem zdać sobie sprawę z tego, że każdą rzecz można znaleźć w różnym przedziale cenowym. Jeśli więc tylko poświęcisz na poszukiwania przynajmniej parę tygodni, będziesz mógł znaleźć mieszkanie w Krakowie, w które spokojnie zainwestujesz bądź bez problemu je wynajmiesz.

W pierwszej kolejności zrezygnuj z chęci osiedlenia się w samym centrum miasta. To oczywiste, że taka lokalizacja zapewniłaby ci najwięcej korzyści, bo z krakowskiego centrum mógłbyś prędko dostać się do dowolnego sklepu, galerii handlowej, kawiarni czy w każdy inny zakątek miasta. Pamiętaj jednak, że to właśnie umiejscowienie poszczególnych nieruchomości wpływa zwykle najmocniej na to, ile musisz za nie zapłacić. Tańsze mieszkania w Krakowie występują zatem w niepopularnych dzielnicach, które zagwarantują ci jednak niesamowity spokój i pozwolą ci zawsze w ciszy odpocząć po ciężkim dniu pracy bądź wieczorze spędzonym na uczelni.

Oczywiście jest jeszcze wiele innych czynników, które mogą dość mocno wpływać na ceny poszczególnych nieruchomości. Zwracaj więc też uwagę na to, w jakim roku wybudowano konkretne lokale, jak zostały one wyposażone oraz jaki posiadają one metraż. Najtańsze będą oczywiście lokale starsze, niezaaranżowane oraz mniejsze. To po nie powinieneś sięgnąć, nie mając za dużego budżetu.